Mecze LOTTO Superligi w tenisie stołowym – 14.04 i 16.04.2023 r., Grodziska Hala Sportowa

Tęskniliście za rozgrywkami tenisa stołowego w Grodzisku? My teeeż 😋🫶🏻 Na szczęście już w najbliższy weekend (14 i 16 kwietnia) w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Westfala odbędą się aż dwa mecze LOTTO Superliga🔥

Będą to ostatnie mecze tenisistów stołowych Bogorii w sezonie zasadniczym.

Faza zasadnicza LOTTO Superligi tenisa stołowego powoli dobiega końca. Przed grodziskimi tenisistami stołowymi ostatnie spotkania ligowe. W piątek 14 kwietnia o godz. 18:00 Bogoria podejmie w Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk. Dwa dni później, w niedzielę o godzinie 16:00, rywalem będzie KSTS Oxynet Jarosław.

Będą to bardzo ważne starcia, które zadecydują o rozstawieniu w fazie play-off. Aktualnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Tyle samo ma Orlicz Suchedniów, jednak temu zespołowi pozostało już tylko jedno spotkanie do rozegrania i zdobycia kolejnych oczek do tabeli LOTTO Superligi. Tuż za plecami Bogorii jest Gwiazda Bydgoszcz, która ma jeden punkt mniej. Ewentualne dwa zwycięstwa za trzy punkty pozwoliłyby grodziszczanom zakończyć sezon zasadniczy na wysokim drugim miejscu. Na pewno również oznaczałoby to trochę łatwiejszą drogę do finału LOTTO Superligi.

Zadanie jednak nie jest łatwe. Zarówno zespół z Gdańska, jak i z Jarosławia mają w swoich szeregach solidnych zawodników. Liderem AZS-u od kilku lat jest Wang Zeng Yi, który cały czas prezentuje wysoki poziom. Jeszcze silniejszy wydaje się być Oxynet Jarosław. Tam kluczowe role odgrywają Pers Amirreza Abbasi (bilans gier 15-7) oraz Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko (13-6). Z tymi zespołami udało się wygrać pierwsze mecze wyjazdowe Bogorii za trzy punkty.

🏓 Z pewnością trener Redzimski będzie chciał skorzystać z najmocniejszego składu w najbliższych meczach. Marek Badowski ciężko trenuje przed decydującymi grami sezonu, Miłosz Redzimski właśnie rywalizuje w Mistrzostwach Europy do lat 21, a Panagiotis Gionis w pełni zdrowia przygotowuje się na starcia z drużynami Gdańska i Jarosławia.

Warto w najbliższy weekend pojawić się w Grodziskiej Hali Sportowej i poczuć przedsmak zbliżającej się fazy play-off LOTTO Superligi. W niej właśnie grodziscy gladiatorzy powalczą o obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski.