Koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny – 17.03.2024 r., Hala Widowiskowo-Sportowa CAiIS

Już w niedzielę 17.03 o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej CAIIS w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert pt. “Podróże ze Śląskiem” z udziałem chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny ❤️

Koncert ten to obszerna prezentacja muzyczna, wokalna i taneczna utworów charakterystycznych dla kręgu państw i narodów Unii Europejskiej w zestawieniu z polskimi tańcami narodowymi. Program jest barwną opowieścią o kulturowej tożsamości i różnorodności narodów europejskich.

Wśród repertuaru wokalnego znalazły się europejskie pieśni ludowe w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny: grecka „Athina”, „Greensleeves” – irlandzka, popularna piosenka ludowa czy słowacka „Tańcuj, tańcuj”. Zabrzmi także „La Montanara” reprezentująca włoską kulturę ludową, w opracowaniu muzycznym Ireneusza Łojewskiego oraz jedna z najpopularniejszych pieśni neapolitańskich Eduardo di Capua, czyli „O sole mio” w porywającym wykonaniu tenorów Zespołu „Śląsk”.

W programie także porywające europejskie tańce w choreografii Juraja Kubanki: grecka „Zorba”, tańce słowackie, węgierskie i romskie – nowość w programie „Podróże ze Śląskiem”, a także tańce irlandzkie w choreografii Renaty Łabędź, polskie tańce narodowe: kujawiak, oberek i krakowiak w choreografii Elwiry Kamińskiej oraz polonez i mazur w choreografii Władysława Stefanika.

Zapraszamy w podróż po Europie w rytm porywającej muzyki i europejskich przebojów!

Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sportowej 29 w Grodzisku Mazowieckim. Początek koncertu o godz. 18:00, otwarcie drzwi – od godz. 17:00.

✅ BILETY – zostały ostatnie miejsca!
🔹 bilet ulgowy – 10 zł dla posiadaczy Karty Mieszkańca (bilety ulgowe do kupienia tylko w kasach kina Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim)
🔹 bilet normalny – 30 zł (do kupienia w kasach kina lub na https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-1231-zespol-piesni-i-tanca-slask-podroze-ze-slaskiem–100444?id=554309)

‼️UWAGA‼️ MIEJSCA SĄ NIENUMEROWANE‼️

Do zobaczenia w niedzielę! 😋👍🏻

WordPress PopUp Plugin