10 kwietnia o godzinie 16 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. tenisiści Dartom Bogorii zagrają rewanżowy mecz ćwierćfinału LOTTO Superligi przeciwko Sokołów S.A. Jarosław. Pierwszy mecz na Podkarpaciu odbędzie się w piątek 8 kwietnia o 18. Awans do fazy medalowej wywalczy zwycięzca dwumeczu.

Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym tenisiści Bogorii zaprezentowali się ze świetnej strony, zajmując w niej wysokie drugie miejsce. Mecze z ekipą z Jarosławia były jednak bardzo wyrównane. W Grodzisku Mazowieckim zwyciężyliśmy 3:2, po dwóch punktach Panosa i wygranej debla Marek Badowski/Miłosz Redzimski. W Jarosławiu to rywale byli jednak górą w takim samym stosunku (ponownie komplet dwóch oczek wywalczył Gionis).

Grodziskich kibiców może cieszyć bardzo dobry występ kapitana Marka Badowskiego w 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Popularny Bany dotarł w nich do finału singla i miksta, po drodze rozgrywając wiele świetnych gier. Co więcej w ostatnim czasie Markowi nie doskwiera ból kontuzjowanego biodra i może trenować na 100 procent. Niestety w półfinałowym meczu z Markiem kontuzji śródręcza doznał inny nasz tenisista Miłosz Redzimski. Miłosz w Częstochowie również rozgrywał świetny turniej i kolejny raz wywalczył brązowy krążek mistrzostw kraju. Młody Redzimski przez kilka tygodni będzie miał jednak gips i w rywalizacji z Sokołowem na pewno nie zagra.

Pod jego nieobecność trener będzie wybierał podstawowy skład spośród Panosa, Marka, Pavla Sirucka, Suna Shiyu i Michała Gawlasa. Wiemy, że Gionis z Markiem są w wysokiej dyspozycji. Na pewno liczymy również na dobrą grę Pavla, który w barwach Bogorii będzie rozgrywał ostatnie spotkania. Od następnego sezonu Siru przenosi się do czeskiej drużyny HB Ostrov Havlickov Brod. Jeśli chodzi o naszych rywali to w składzie drużyny Kamila Dziukiewicza powinien się pojawić Mateusz Czernik, a także ktoś z zagranicznej czwórki Eric Jouti, Grigory Vlasov, Konstantinos Angelakis i Sathiyan Gnanasekaren. Cała zagraniczna czwórka gra na wysokim poziomie i może naszym zawodnikom napsuć wiele krwi.

Z pewnością jednak grodziscy tenisiści stołowi dadzą z siebie wszystko i zawalczą o awans do półfinału fazy play-off. Zapraszamy 10 kwietnia na godzinę 16.00  by wspierać naszą drużynę w tym ważnym meczu.