Reprezentacja Grodziska Mazowieckiego na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w zimowym pływaniu

W dniach 08-09.01.2022 r. W Gdyni  ramach trzeciej edycji Gdynia Winter Swimming Cup  odbyły się w Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu.

W zimnych wodach Mariny Gdynia o temperaturze ok. 2,4 st. C przy warunkach powietrza ok. 1 st. C w sobotę i -1 st. C w niedzielę  rywalizowało blisko 400 pływaków z Polski, Niemiec oraz Austrii. Na linii startu stanęły międzynarodowe gwiazdy zimowego pływania, takie jak Christof Wandratsch –  rekordzista świata w pokonaniu wpław kanału La Manche, Lars Mack oraz Anja Binder – zdobywcy zimowej mili w lodowym pływaniu, Gerald Daringer – rekordzista z  Achensee w dystansie prawie 2,2 kilometra w wodzie o temp. Ok. 4 st. C .

Z krajowej czołówki zimowego pływania pojawili się tacy zawodnicy, jak Marek Rother- mistrz świata w zimowym pływaniu, Aleksandra Bednarek, Hanna Bakuniak, Michał Perl. Leszek Naziemiec  wraz z głównym  organizatorem, ubiegłorocznym zdobywcą kanału La Manche – Piotrem Biankowskim.

Zawodnicy do wyboru mieli styl klasyczny, dowolny oraz motylkowy w dystansach 25 m, 50m, 100m, 250m, 500m, oraz największym wyzwaniem – dystansem jednego kilometra Baltic Cold Beasts.

Grodzisk Mazowiecki godnie reprezentowała jedna z najliczniejszych ekip . Wystartowało aż 9 zawodników na dystansach 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym , 100 m stylem dowolnym , 250 m stylem dowolnym oraz najtrudniejszym  1000 m stylem dowolnym.

Grodzisk Mazowiecki reprezentowali nie tylko zawodnicy . Najsilniejszą bronią w zawodach byli Nasi KIBICE !! . Podziękowania za zdarte gardła.

Miło nam też podziękować za dobre rady i pomoc w przygotowaniach od  trenerów z Ośrodka Sportu i Rekreacji Grodzisk Mazowiecki .

Możemy być dumni !!! : Wyniki GWSC 2022 :

1. Krzysztof Burczaniuk – 2 miejsce w mistrzostwach  Polski w kategorii 50-54 na 100 m ( klasyczny ) oraz 2 miejsce na 50 m( klasyczny ) .

2. Tomasz Przybysz – 3 miejsce w kategorii 40-44 na 100 m( klasyczny ) i 3 miejsce na 50 m ( klasyczny )

3. Maciej Kałuża – 3 miejsce w kategorii 55-59 na 100 m( klasyczny ) i 4 miejsce  na 50 m( klasyczny ) .

4. Karol Bujak z najlepszym czasem z nas wszystkich na 100 m w stylu klasycznym mógłby być w swojej kategorii 45-49 na 4-tym miejscu . Niestety z powodu błędu technicznego został zdyskwalifikowany.

5. Piotr Małaszczuk – 4 miejsce w kategorii 40-44 na 50 m( klasyczny ) .

6. Arkadiusz Kraczkowski – 4 miejsce w kategorii 50-54 na 100 m( dowolny ) i 6 miejsce na 250m( dowolny ) .

7. Jerzy Skulimowski – w kategorii 60-64

25m stylem dowolnym- 1 miejsce🥇

50m stylem dowolnym- 1 miejsce🥇

100m stylem dowolnym- 1 miejsce🥇

250m stylem dowolnym- 4 miejsce

oraz Niezwyciężeni Zdobywcy Baltic Cold Beast – 1 km w wodzie o temp ok. 2,4 st.C

8. Patryk Woźniak

9. Krzysztof Kożuchowski

Więcej informacji:

www.gwsc.pl
https://www.facebook.com/gwscgdynia

Foto:

https://www.facebook.com/mariolasikorafoto
https://www.facebook.com/FotWojciechSzymanski/
https://www.facebook.com/media/set?vanity=mariolasikorafoto&set=a.321136246687249
https://www.facebook.com/gwscgdynia/photos/pcb.646938353421280/646923766756072/