Noc spisowa w Ratuszu

Noc spisowa - Ratusz, ul. Kościuszki 12A, Grodzisk Mazowiecki

Noc Spisowa w Ratuszu

Tylko do 30 września mamy czas na dopełnienie obowiązku spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Osoby, które jeszcze się nie spisały, mogą to zrobić podczas Nocy Spisowej w sobotę,

25 września 2021 r. w godz. 13.00-21.00 w Ratuszu.

Już w najbliższą sobotę, przez cały dzień, w godzinach 8-12.00 na Targowisku Miejskim, następnie od godz. 13.00 aż do późnego wieczora do godz. 21.00 w Punkcie Spisowym w budynku Ratusza przy ul. Kościuszki 12a w Grodzisku Mazowieckim do dyspozycji mieszkańców  będą rachmistrzowie oraz  urzędnicy z Gminnego Biura Spisowego, którzy pomogą wypełnić formularz.

CZEKAMY NA CIEBIE!!!

Przypominamy również o innych możliwościach spisania się.

Podstawową forma spisu jest samospis internetowy www.spis.gov.pl

Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą:

• zadzwonić na numer Infolinii – tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do niedzieli

w godz. 8:00-20:00. Opłata zgodna z taryfą operatora.
• przyjść do punktu spisowego w Ratuszu/ Urzędzie Miejskim, gdzie z pomocą rachmistrza lub przeszkolonego pracownika można dokonać spisu

(poniedziałek. 8.00-18.00, wtorek-czwartek 8.00-16.00, piątek 8.00-15.00)

Pakiet 15 - Co stracisz, jeśli się nie spiszesz?

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

Udział w spisie nie jest dla Ciebie wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut i zrobione! Nie powinieneś się zatem usprawiedliwiać brakiem czasu. Co więcej, jeśli nie weźmiesz udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz Ty sam oraz Twoja rodzina.

Będzie trudniej o nową szkołę, autobus albo remont drogi

Planowanie infrastruktury publicznej musi być oparte na rzetelnych i miarodajnych danych. Jeśli się nie spiszesz i podobnie zrobią inni mieszkańcy Twojej gminy, samorząd lokalny będzie miał duże trudności, żeby bez twardych i rzetelnych danych planować i realizować ważne dla Twojej lokalnej społeczności inwestycje: żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, drogi czy transport publiczny.

Nie spisując się, szkodzisz sobie i swoim bliskim!

Jak widzisz, bez Twoich danych spisowych bardzo utrudniony będzie rozwój miejsca, w którym żyjesz Ty i Twoja rodzina. Potraktuj więc udział w spisie nie jako ciężar czy biurokratyczny wymysł, ale jako szansę i inwestycję w przyszłość Twoją i Twoich najbliższych!

Ryzykujesz karę 5 tys. zł

Lekceważąc obowiązek spisowy ryzykujesz karę grzywny. Może ona być dla Ciebie bardzo dotkliwa i sięgnąć nawet 5 tys. zł. Czy warto ryzykować? Masz przecież zapewne dużo pilniejsze wydatki i ważniejsze sprawy niż uciążliwe wizyty w sądzie.

Nie zwlekaj i spisz się – to Ci się po prostu opłaca!

Wypełnij jak najszybciej formularz spisowy na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwoń na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Nie bój się spisu – NIE PYTAMY o Twoje zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.