Nowe obostrzenia

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zmuszeni zastosować dodatkowe obostrzenia na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Poza dotychczasowymi ograniczeniami, już od soboty wprowadzone zostaną zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Ograniczenia te będą obowiązywać od 27 marca (sobota) do 9 kwietnia (włącznie).

Działalność obiektów sportowych takich jak: basen, hale sportowe, boiska oraz kulturalnych: Ośrodek Kultury wraz z filiami, kino, świetlice wiejskie i miejskie oraz biblioteka publiczna pozostaje zawieszona. Wyjątek stanowią grupy zawodowe oraz seniorzy prowadzący rozgrywki ligowe.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wszystkie jej filie, zostaje zamknięta dla czytelników. Funkcjonowanie książkomatu oraz wrzutni pozostaje bez zmian. Usługa „Książka na telefon” dla osób 70+ oraz niepełnosprawnych będzie realizowana jak do tej pory.

Przedszkola oraz żłobki zostają otwarte wyłącznie dla dzieci rodziców wykonywujących zawód medyczny i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie zostają zamknięte, podobnie jak galerie handlowe za wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni).

W placówkach handlowych, pocztach oraz na terenie targowisk wprowadzony zostanie zmniejszony limit liczby osób (1 osoba na 15 metrów kwadratowych w sklepach do 100 metrów kwadratowych, 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych). W kościołach również obowiązywać będzie limit osób (max. 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra oraz obowiązku zakrywania ust i nosa).

Zmianom ulega także praca Urzędu w Grodzisku Mazowieckim. Od poniedziałku 29 marca do 9 kwietnia 2021 r. urząd będzie pracować w trybie zamkniętym, a obsługa interesantów odbywać się będzie tylko w wydzielonej strefie. Kasa Urzędu będzie nieczynna dla interesantów.

Mamy nadzieję, że zamknięte obiekty niedługo wznowią działalność. Zachęcamy mieszkańców do zastosowania się do nowych obostrzeń oraz pamiętanie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa osobistego. Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.